Shows

Friday, October 24th – DynaGroove w/DT & the Burnerz at 8p (tickets)

Friday, October 24th – Pocket Dial:Live Broadcast Event show starts at 11p

Saturday, October 25th – Max Seidman, The Burgeoning, Dead Horse Drivers, Greg Sover Band, Ej show starts @ 8p
***Every Saturday 2nd Floor w/Andrew Jude @ 10:30 NO COVER***

Sunday, October 26th – The Grape Jam Free For All Hosted by Doug Grigsby jams start at 9p!!!

Monday, October 27th – Open Mic Night Hosted by Keith of R@ts w/Spotlight Guest:BRANDed Artists D-Roc & Darienne

Tuesday, October 28th – Jess Carpenter’s Blue Comedy at The Grape

Wednesday, October 29th – The Kairos Effect, Overfield, Mike Bailer, Matt Mead

Thursday, October 30th – 1851 Records Presents: Hopscotch Jefferson, RFA, Pineapple Jacket, David Bronson

Friday, October 31st – Moonstriker, Brokehead, The Formless Form, Thick, Lapse, A Day Without Love SHOWTIME 7:30p!!!

NOVEMBER

Saturday, November 1st - REEF’d, Rowboat Casino, Biadiaz, Overcoming Gravity
***Every Saturday 2nd Floor w/Andrew Jude @ 10:30 NO COVER***

Sunday, November 2nd – The Grape Jam Free For All Hosted by Ej jams start at 9p!!!

Monday, November 3rd – Open Mic Night Hosted by Paul Hocynec w/Spotlight Guest:SaraB

Tuesday, November 4th – Sylis P’s Wasted Talent Open Comedy show at 8p NO COVER

Wednesday, November 5th – Otter, Sunblaze Lane, Tree Fiddy

Thursday, November 6th – Maitland, Oldermost, Grayscale, FlightSchool, Paradise Music Group

Friday, November 7th – The Funky T, Hopscotch Jefferson, Neptune Bloom, Rob Tait Band

Saturday, November 8th – Keystoned, White Limo, Curtis Jr., Dave Hoagie & His Heroes, Lili Haydn, Rebecca Calabrese Showtime 7:30p

Sunday, November 9th – The Grape Jam Free For All Hosted by Coop jams start at 9p!!!

Monday, November 10th – Open Mic Night Hosted by Mia Johnson w/Spotlight Guest:TBA

Tuesday, November 11th – Tuesday, October 14th – The Grapes of Laugh Open Comedy Hosted by: Jamie Glasheen

Wednesday, November 12th – Lainey Quinn, Jarrod Dickenson

Thursday, November 13th – Miggs, Terry McDermott, The Ries Bros.

Friday, November 14th – MONTOJ, Matt Gauss, The Barren Wells

Saturday, November 15th – Morse Coda, Spotted Atrocious, Saint Elouise, A Reckless Daring

Sunday, November 16th – TBA

Monday, November 17th – Open Mic Night Hosted by Mb Singley w/Spotlight Guest:TBA

Tuesday, November 18th – Kayleigh’s Open IMPROV, Comedy, & Music variety show!

Wednesday, November 19th – Revelation Agency Showcase Featuring: Risen and Resilient, Midwestern Exposure

Thursday, November 20th – Michael Lewis, Sarah Lindstedt, Iman Hariri-Ka

Friday, November 21st – Sacred Cube, Siamese Sundown, Audio Kings of the World, Alchemy

Saturday, November 22nd – Chamomile & Whiskey, Andrew Jude, Charlie Angel, Dylan Jane

Sunday, November 23rd – TBA

Monday, November 24th – Open Mic Night Hosted by w/Spotlight Guest:TBA

Tuesday, November 25th – Jess Carpenter’s Blue Comedy at The Grape

Wednesday, November 26th – Spicy Meatball, Local Smokes, Stella Ruze

Thursday, November 27th – Closed for Thanksgiving

Friday, November 28th – Friendship Wizard, Kate Says

Saturday, November 29th – Levels on Flight, Love Panther

Sunday, November 30th – TBA